Promocje w supermarketach – gdzie szukać informacji?

Bez wątpienia promocje w supermarketach są jednym z głównych czynników zwiększających obroty tego typu sklepów. W ciągu ostatnich lat Polacy po prostu polubili supermarkety, a promocje są jednych z tych magnesów, którym często ciężko się oprzeć.

Czasami jednak zdarza się, ku naszej irytacji, że towar po który przyszliśmy, został już dawno sprzedany, albo w ogóle nie był dostępny (!) w naszym supermarkecie. Cóż więc zrobić by uniknąć na przyszłość tego typu rozczarowań?

Nie od dziś wiadomo, że przewagę mają ci, którzy mają szybki dostęp do właściwych informacji. Poniżej prezentujemy 5 najbardziej popularnych kroków, które powinny uzbroić przeciętnego kupującego, w ponadprzeciętne informacje o aktualnych promocjach w supermarketach.

1. Zapisz się na newsletter

Dla niektórych może to być trudne, z racji, że nie lubimy spamu, a tego typu newslettery z regularnością godną szwajcarskiego zegarka, będą gościć w naszej skrzynce. Nie ma się jednak czego obawiać – jeżeli naprawdę okaże się to dla nas uciążliwe, zawsze się można z takiej listy wypisać.

Newslettery mają tą jedną szczególną zaletę, że czasami informują o promocjach z kilkudniowym wyprzedzeniem i zawierają informacje często nie publikowane w tradycyjnej gazetce promocyjnej.

Newsletter Lidlstrona zachęcająca do zaprenumerowania newslettera Lidl

2. Nie wyrzucaj gazetek i katalogów

Dość często nam się zdarza, że niechciane i niezamawiane gazetki promocyjne i katalogi, które znajdujemy w naszych skrzynkach pocztowych (lub pod drzwiami) wędrują od razu do kosza. Przed wyrzuceniem proponujemy jednak mimo wszystko poświecić chwilkę na ich przeglądnięcie, a już zwłaszcza kiedy jesteśmy „na kupnie” czegoś. Przeglądając gazetkę nawet pobieżnie, wiele czasu nie stracimy, a często możemy się natknąć na coś naprawdę ciekawego. Przy okazji mamy gwarancję, że produkt który wypatrzyliśmy na promocji, będzie dostępny w supermarkecie w naszej okolicy.

3. Przeglądaj strony  internetowe promocji w supermarketach

Jeżeli nie dostajemy reklam, gazetek i katalogów warto zajrzeć na strony internetowe naszego supermarketu. Podkreślam „naszego”, gdyż wiele sieci różnicuje swoją ofertę w zależności od miasta i trzeba brać to pod uwagę. Na stronach internetowych supermarketow dość często znajdziemy aktualne gazetki promocyjne danego sklepu (na palcach jednej reki można policzyć sieci, które takiej możliwości nie oferują)

4. Przeglądaj katalogi gazetek promocyjnych

W ostatnich dwóch latach powstało szereg stron internetowych, prezentujących gazetki i katalogi różnych sklepów w jednym miejscu (promotikon.pl – jak można zauważyć – też należy do tej grupy).

Często oprócz promocji, można na nich znaleźć informacje o konkursach i akcjach wyprzedażowych organizowanych przez dane markety.

Do najpopularniejszych katalogów z gazetkami należą: iulotka.pl, www.promoceny.plwww.promocyjnegazetki.pl

5. Najbardziej aktualne promocje – news.google.pl

A jak zapewnić sobie dostęp do ostatnich informacji o promocjach, o których nie dowiemy się z gazetek? Wykorzystajmy takie narzędzie jak news.google.pl. Jest to nic innego, jak  strona będąca czytnikiem ostatnich newsów. Jak już na niej zagościmy, wpiszmy „promocje” w pole wyszukiwarki, a otrzymamy całą masę różnych artykułów (z gazet, radia, serwisów tematycznych), w których wyrażenie to pojawiło się.

Część z nich okaże się niezbyt przydatna, ale część może dać nam całkiem interesujące informacje. Polecamy!